COCOHEAT wyznacza nowy kierunek grillowania, pozostający w harmonii z naszą Matką Naturą.

COCOHEAT wykonany jest z wydrążonych łupin orzecha kokosowego, które poddawane są procesowi suchej destylacji (karbonizacji).
Powstały w ten sposób węgiel kokosowy jest mielony, łączony naturalnym spoiwem- tapioką (skrobia z manioku) i formowany w brykiety.

Cocoheat nie zawiera sztucznych, ropopochodnych wypełniaczy i klejów, nie emituje więc szkodliwych związków chemicznych, które wpływają negatywnie na grillowane potrawy i zanieczyszczają środowisko.

Dzięki zastosowaniu łupin orzecha kokosowego zamiast drewna, Cocoheat uzyskuje lepsze właściwości od tradycyjnego węgla i brykietu drzewnego jednocześnie chroniąc zasoby naturalne i środowisko. Nasza dbałość o ekologię dotyczy produktu ale i pozostałych aspektów związanych z cocoheat. Opakowanie jest w 100% biodegradowalne, nadaje się do recyclingu a pozostający po grillowaniu popiół można wykorzystać jako naturalny nawóz do użyźniania gleby w ogrodzie.

Setki lat temu, ludzie zamieszkujący Indonezję odkryli, że kokosy mogą być wykorzystywane do wielu celów – również do produkcji ciepła do gotowania i pieczenia. Podjęliśmy tę koncepcję i doprowadziliśmy ją do perfekcji.
Przekonaj się, dlaczego tak wiele osób wybiera COCOHEAT - zielone paliwo do grillowania!